MAREK RADITSCH

Marek Raditsch je bezpochyby jednou z nejvýraznějších osobností české kuchařské scény. Do podvědomí každého se dostal mimo jiné jako porotce soutěže MasterChef Česko. Svou kuchařskou kariéru zahájil už skoro před třiceti lety, kdy odjel na olympiádu mladých kulinářů do Německa a získal tam třetí místo. O rok později dostudoval hotelový management a začal působit jako sous chef v Brasserii Mozart v Obecním domě.

Coby šéfkuchař prošel restauracemi Segafredo, Pravda nebo Baroc. Učarovala mu Skandinávie. Ve Švédku a Norsku pracoval v tamních michelinských restauracích (např. Era Ora nebo Bagatelle). Po návratu do Čech se usadil v Kampa Group, kde se 21 let zabýval vysokou gastronomií a šéfoval více než stovce kuchařů. Dnes se s ním nejčastěji potkáte v jeho srdeční záležitosti, restauraci Kampa Park.  

Co uvaří on nebo kuchaři pod jeho taktovkou, je vážně skvělé. Přesvědčili se o tom například i norský král Harald s královnou Sonjou, monacký princ Albert s princeznou Caroline, Brad Pitt s Angelinou Jolie, Robbie Williams, Sean Connery, Bruce Willis, manželé Clintonovi nebo třeba Mick Jagger, když slavil své šedesáté narozeniny.